علم و دانش
  • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

باکتری پوست قورباغه‌ها از انقراض‌شان جلوگیری می‌کند

بانک اطلاعات عمومی - همگروهمحققان بریتانیایی دریافتند که نوعی باکتری موجود در پوست قورباغه‌ها از انقراض آنها جلوگیری می‌کند.

به گزارش فارس، محققان اعلام کردند؛ باکتری‌های موجود در پوست قورباغه‌ها می‌توانند از آنها در برابر ویروس‌های مرگبار محافظت کنند.

 

براساس گزارش «بی‌بی‌سی»، دانشمندان دانشگاه «اکستر» و انجمن جانورشناسی لندن آزمایشاتی را برای کمک به حفظ گونه‌های قورباغه‌های معمولی در حال انقراض انجام دادند.

 

گفتنی است؛ دوزیستان به طور ویژه‌ای تحت تاثیر تغییرات شدید طبیعت قرار می‌گیرند، به طوری که بیش از 40 درصد از گونه‌های قورباغه‌ها بر اثر عواملی از جمله پاتوژن‌ها، تغییرات آب و هوایی و از بین رفتن محل زندگی‌شان می‌میرند.

 

دانشمندان بریتانیایی در مورد اینکه چگونه قورباغه‌های معمولی با ویروس «رانا» مقابله می‌کنند آزمایشاتی را انجام دادند؛ این ویروس علت مرگ تعداد زیادی از قورباغه‌ها است. آنها دریافتند که رابطه‌ای میان شیوع بیماری و ترکیبی از باکتری‌ پوست قورباغه‌ها وجود دارد.

 

محققان امیدوارند تا بتوانند با استفاده از این باکتری، گونه‌های قورباغه‌ها را از خطر انقراض نجات دهند.

 

البته باید بدانید که شواهدی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد این باکتری‌ها از قورباغه‌ها در برابر قارچ «دیگچه‌ای دوزیستان» نیز محافظت می‌کنند؛ این قارچ نیز یکی دیگر از عوامل مرگبار برای این موجودات است.

 

 

 

مدیر سایت

علم و دانش

اضافه شدن قابلیت DC Dimming به گوشی Huawei P30 Pro  ؛ با خستگی چشم خداحافظی کنید قبلی

اضافه شدن قابلیت DC Dimming به گوشی Huawei P30 Pro ؛ با خستگی چشم خداحافظی کنید

نحوه آپلود عکس Instagram در یک رایانه شخصی بعدی

نحوه آپلود عکس Instagram در یک رایانه شخصی